Nawadnianie ogrodu

Nawadniania ogrodów w Raciborzu

Automatyczne systemy nawadniania ogrodów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ogród żywi się światłem i wodą.

W zakładce ''ciekawostki'' pisaliśmy, że nasycenie przesuszonej gleby zajmuje około dwóch godzin! To naprawdę niebagatelne zadanie dla kogoś kto sam ze zraszaczem w dłoni próbuje w ten sposób zapewnić swemu ogrodowi stabilność. Jeśli uda Ci się to zrobić dobrze, rośliny odwzajemnią się urokiem i swymi sensualnymi efektami. Przyznajemy, podlewanie za pomocą tradycyjnego węża to tańsze rozwiązanie, ale bardzo pracochłonne i nie zawsze bardziej ekonomiczne. A jeśli system automatycznego nawadniania całą pracę wykona za Ciebie i zrobi to ekonomicznie?Sterownik (programator) ustawia się w ten sposób, że włączy system o odpowiedniej porze, będzie zraszał ogród tyle ile potrzebują Twoje rośliny a wyłączy system wtedy gdy ''praca'' dobiegnie końca. System dzielimy zazwyczaj na kilka sekcji (stref) ze względu na rozwiązania architektoniczne oraz usytuowanie poszczególnych elementów ogrodu. Rabaty kwiatowe, alpinaria czy rośliny na tarasach nawadniamy metodą kropelkową. Trawniki zraszaczami wynurzalnymi. Natomiast sekcja w strefie drzew i krzewów działa na zraszaczach stałych. Do sprawnego i niezawodnego działania systemu niezbędne są elektrozawory, czujniki deszczu, czujniki wilgotności. Montaż obejmuje również ułożenie wielu metrów rur, mikrorur i emiterów (końcowe kroplowniki). Bez względu na to czy zdecydujesz się na instalację systemu w istniejącym ogrodzie czy na etapie zakładania, po kilku dniach od zakończenia prac pozostanie tylko''wiecznie''zielony ogród. Teraz bez obaw możesz wyjechać z rodziną na zasłużony urlop. Po powrocie ogród będzie jeszcze piękniejszy. Przyroda uczy nas przecież,że istotą życia jest zmiana i zagadkowość.

Pamiętaj, aby montaż zawsze powierzyć wykwalifikowanym specjalistom. Masz gwarancję jakości i niezawodności działania. Jesteśmy profesjonalna firmą zajmującą się montażem takich właśnie systemów. Na zamontowane przez nas instalacje udzielamy gwarancji oraz zapewniamy serwis obejmujący rozpoczęcie i zakończenie sezonu.

Odpowiednie nawodnienie zieleni jest bezdyskusyjnie niezbędnym elementem pielęgnacji ogrodu. Dzięki temu uczestniczymy w jednym z podstawowych rytmów życia, natury i nas.

Address

Racibórz, Rybnik, Wodzisław

twoje-ogrody.pl

woj. śląskie

Firmy ogrodnicze

Sklep z roślinami: Kwiat Paproci